Burç Yorumları Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir feza bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına doğrultu veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri gibi zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında harbi adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve hız gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak alan allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün da insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban nispet göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi hareket etmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşantıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve adına bakılırsa hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin muhakkak bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha zait fen sahibi tamamlanmak istiyorsanız, birbir hayli terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakılırsa belirlenir ve birbir hayli kişiye bakılırsa şahsiyet ve gelecekteki olaylar hakkında fen verebilir.

  2. Kükremek ıtır: çoğunlukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin duygusal yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi yaşama şekline belirti eder.

Burç yorumlaması hakkında çok zait fen sahibi tamamlanmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina tamamlanmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin tevellüt simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında fen verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşantıındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde tutum ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşantıındaki etkilere belirti edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkârimlere belirti edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, harbi bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve daha katı çok husus hakkında fen tevdi dair bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ https://ahsapisleme.name.tr/ https://otomasyonsistemleri.name.tr/ https://organikurun.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al