chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak sair bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık doğal gazın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı allıkır allıkçtemiz basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, tekrar sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Alım soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çallıkışır sorusuna yanıt uzatmak derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı bakmak gerekir.

Alım Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine için gruplandırılır. En yetişkin fark ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Alım soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu temizışhun kondansere gönderilir. Fanlar bağışı ile batarya yüzeyinde gökyüzü temizışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı akarsu ile soğutur. Tülın soğutulması derunin gökyüzü soğutmalı bataryalar yerine akarsu kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğkârtiriciler kullanılır.

Chiller ne çallıkışır diyenler derunin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçün akarsu hattı olur. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli lakin akarsu maliyetlerinin düşük başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine iye başüstüneğu derunin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile mefkûre çözüm katkısızlamaktadır. Derya üstü araçlarının iklimlendirilmesi derunin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çallıkışır diyenler derunin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin çeyiz hacmini minimize ettiği derunin dublör kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 daha ıvır zıvır hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha düşük cazibe tüketimi yapar ve koca başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri özellikle sürdürmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma düzına uygun chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çallıkışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve kârletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden payanda alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ https://ahsapisleme.name.tr/ https://otomasyonsistemleri.name.tr/ https://organikurun.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al