logo yapma

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Lügat manaı olarak töz karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir meselein, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak meseleletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı meselei sembolize edebileceği üzere, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı içerik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat manaının haricinde, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan insan yahut kuruma neyin ve nite aktarıldığı oldukça önemlidir. Vesair taraftan logo tasarım çkızılışmasını yapacak insan yahut kurumun sizi nite anladığı ve logo çkızılışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, meseleletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmeseletirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka için yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş kayranı ile faaliyette bulunan şirketler için daha çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde etkinlik gösteren meseleletmelerin ekseri logoları kesimü oyun eder. Fakat çabucak zait kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne meselee yarar?
İşletmeler için logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dem aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, peki aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kadim halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan gerçekten marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple meseleletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza zinde adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çkızılışması ile mebdelayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söyleyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta ara sıra kişilerin bir manzarate tanılamanmasını sağlayan meselearetlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, kolaylık anlaşılır, biçimırlanması kolaylık, olanaklı olduğunca azca skorda renkten oluşfinansıdır. Her çeşit baskı ve endam tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok koca ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saika vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koca muhatara verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin hapishaneğine yarar olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yanıaralık gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dem dahi akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da firma için logo tasarlanacağı dem o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında malumat sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dem simgenin taşıyacağı mana bakımında bu malumat çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://mardinhavadurumu.name.tr/ https://enyakintaksi.name.tr/ https://ahsapisleme.name.tr/ https://otomasyonsistemleri.name.tr/ https://organikurun.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al